Dlaczego Człowiek ma się od tego „uwolnić”?

Oto dyskusja przeprowadzona na jednym z portali:

Pierwszy komentarz usunięty przez autora wpisu

Autor wpisu: ślepego fanbojstwa nie toleruję.

Człowiek: to zależy czy jesteś człowiekiem. Czy maszyną.

Autor wpisu: tak z samego rana już upalony jesteś? masz Ty godność i rozum człowieka?

Człowiek: A czy ty wiesz ile tu jest botów? Większość…

Autor wpisu: liczyłem wszystkie i może jakieś 13.

Człowiek: To i tak za dużo.

Autor wpisu: na grubo ponad 30k użytkowników aktywnych? (w sumie teraz może i ze 4 razy tyle, bo to stare dane są).

Człowiek: A skąd wiesz, że jest te 30k? może to tylko wyświetlenie ? Nic więcej…

Autor wpisu: nie, to była ilość aktywnych kont, ale te dane są stare i teraz na bank jest więcej.

Człowiek: Czy możesz mi udowodnić, że to co wyświetla się na Twoim komputerze nie jest iluzją

Autor wpisu: czy możesz udowodnić, że życie nie jest iluzją a my poruszamy się w przynajmniej czterech wymiarach a nie dwóch?

Człowiek: Ja tu jestem i widzę, że coś się wyświetla na komputerze. Ty jesteś iluzją. Czyli komputer jest iluzją. Ja nie, bo jestem.

Autor wpisu: skąd wiesz? Skąd wiesz, że nie jesteś iluzją? bo czujesz? bo widzisz siebie? Może po prostu Twoje gałki oczne tak interpretują to, na co patrzysz, a jest zupełnie inaczej?

Człowiek: Bo iluzja to tylko pojęcie. Widocznie Twój mózg przystosował się do programu jaki został Ci narzucony przez pewien system. Nic więcej. https://www.youtube.com/watch?v=-Ii83-bHJEU

Autor wpisu: a co, jeśli to samo tyczy się Ciebie? Myślisz, że Twoja egzystencja, świadomość i przestrzeń to coś większego, a być może nie różni się to zbytnio od zaawansowanej symulacji na potężnym komputerze? Co, jeśli użytkownicy na wykopie są tak samo prawdziwi jak Ty i Twoje życie? albo Twoje życie jest tak samo nieprawdziwe jak użytkownicy na wykopie?

Inny użytkownik do Człowieka: A kto Cię tam wie, czy jesteś 😀

Człowiek: I po co zadawać takie pytanie? Przecież internet i komputer miał być właśnie takim czymś nieprawdziwym tylko do pomocy ludziom w celu radzenia sobie w lepszy sposób, komunikacji itd. Jednak widzę, iż pewne sprawy są po za rzeczywistością komputera i wszystko co wypływa z niego ma odbicie w jego „naturze” a raczej na jego sztuczności czyli czymś nienaturalnym.

Człowiek: Czy ja twierdzę, że użytkownicy wykopu są nieprawdziwi? Ja twierdzę, że to co widzę na ekranie jest czymś nienaturalnym i nierzeczywistym, w celu pomocy mi, ale widzę też, że to coś jest kłamstwem bo w ewidentny sposób chce mi zabrać moje człowieczeństwo, chce je pochwycić. Ująć czy ubrać w swój tok rozumowania a raczej we wszelkie możliwości jakie ma w swoich zasobach. Jednak to człowiek żyje i decyduje. Komputer tylko czyta z danych i krytycznym momencie sięga do radykalizmów.

Autor wpisu: bo komputery są z zasady głupie. Mają robić to, co człowiek im każe. Znowu komputery się nie mylą – tylko ludzie, którzy je tworzą. Nie mylisz się jednak mówiąc, że komputer to m.in. narzędzie komunikacji, a to, czego tu doświadczasz, jest właśnie formą komunikacji. To nie jest żadna iluzja. To tak, jakby niegdyś listy nazwać iluzją.

Człowiek: Tylko, że Twój list był czytany przez Ciebie, ewentualnie jakąś osobę z cenzury, i odbiorcę. Natomiast jeżeli twierdzisz, że komputery się nie mylą, tylko człowiek się myli, to wynika z tego, że prawdopodobnie te urządzenia zbierają wszelkie dane. Jeżeli posiadają dane o tym, że są plany stworzenia sztucznej inteligencji, to zapewne, komputer ma wszelkie możliwości ku temu, żeby to samemu zrobić. 🙂 To są głupie czy się nie mylą? To wszystko jest nadal dla Ciebie hipotetyczną iluzją ? Poczytaj o systemie bankowym, o rozliczeniach międzynarodowych itd. Obawiam się, że pewne sprawny mogły się komuś wymknąć spod kontroli już bardzo dawno temu. I możliwe, iż żyjemy w takim letargu sterowanym przez komputery… I dlatego między innym takie pytania zadajesz o iluzję świadomości, istnienia itp. 🙂

Autor wpisu: bo są głupie, ale się nie mylą. Komputery nie myślą abstrakcyjnie i same z siebie nic nie wymyślają. Są głupie, bo same nic nie potrafią. Robią tylko to, co człowiek im każe robić. Ale się nie mylą. Wszelkie błędy jakie zaistnieją są winą człowieka – źle zaprogramowane maszyny. Jeśli jakieś komputery zbierają jakieś dane i wykorzystują je „na swój sposób” to tylko dlatego, że człowiek im tak kazał.

Więc tak. Komputery są głupie, ale nieomylne w tym, co każesz im zrobić. Na tę chwilę możemy jedynie spekulować, że jesteśmy symulacją tak samo jak już teraz my – ludzie, potrafimy robić symulacje.

Człowiek: Spekulować? Spekulujesz, że jesteś ? Skoro spekulujesz, że jesteś to skąd możesz w takim razie spekulować, że człowiek wymyślił coś co jest nieomylne, skoro to tylko hipotetyczne. Trochę to dziwne, że pochłonęły niektórych ludzi tak strasznie te komputery, telewizory, radia itd. Nie zastanawiasz się nad tym? Ja uważam, że jednak jestem i istnieje rzeczywiście. To nie może podlegać poddawaniu w wątpliwość dla kogoś kto stworzył maszynę która może w taki sposób spekulować bo ma dostępne takie dane. Czy nadal rozumiesz dlaczego tak roztrząsam?

Autor wpisu: tak, możemy spekulować, że jesteśmy „prawdziwi” lub symulacjami. Nigdzie przecież nie napisałem, że nas zwyczajnie nie ma. To w jaki sposób odbieramy świat może być iluzją i naszą interpretacją, ale to nie znaczy, że jesteśmy „bardziej prawdziwi” niż internet i postacie w nim. Te dane, jakimi są nasze cyfrowe alter-ego gdzieś fizycznie znajdują się na jakimś komputerze. Hipotetyczna jest nasza „prawdziwość”, a maszyny – w naszym ludzkim postrzeganiu wszechświata – zwyczajnie są nieomylne. Tak, jak grawitacja się nie myli itd. Naszym zadaniem jest przetrwać i się rozwijać – i to robimy. Tak jak zadaniem komputera jest robić to, co mu się przykaże – i tak też robi.

Człowiek: Ja twierdzę, że jednak to iluzja stworzona przez komputer, który przejął rządy nad tym w jaki sposób myślimy i postrzegamy rzeczywistość. Napisałeś, że możemy spekulować, że nas w rzeczywistości nie ma i możemy być iluzją. A to są moim zdaniem sprawy które człowiek dał komputerowi do spekulacji. Czy nadal twierdzisz, że nasze istnienie może temu podlegać i uznawać to jako możliwość realną? Czy raczej to, że jesteśmy tu i teraz lepiej uznać i nie poddawać w spekulację jaką daliśmy komputerowi? Zgodzisz się ze mną, czy nadal będziesz uparcie bronił stanowiska danych wprowadzonych do komputera?

Autor wpisu: Niestety jednak dalej będę bronił swojego stanowiska. Nie napisał, że nas najzwyczajniej nie ma. Po prostu być może od „kuchni” cała nasza egzystencja wygląda zupełnie inaczej niż zakładamy. Stąd też mając na uwadze taki obrót spraw uważam, że nie ma w komunikacji za pośrednictwem np. takiego wykopu żadnej iluzji.

Człowiek: Nie napisałeś, że nas nie ma, tylko napisałeś, że możemy spekulować, że nas nie ma, że jesteśmy iluzją. Tak, w ten sposób może „myśleć” komputer, którego nie ma, tylko jest maszyną mogącą spekulować.

Człowiek: Uważam, że to my nauczyliśmy „myśleć” komputer dając mu różne dane, a on nauczył nas czy nawet przejął kontrolę jak myśleć tak jak on chce, żebyśmy postrzegali rzeczywistość. Zatem twoje dywagacje na temat różnych spekulacji na temat rzeczywistości, istnienia i świadomości są dywagacjami pozostającymi w rzeczywistości tej maszyny. Jeżeli tego nie rozumiesz, to trudno. Jednak dzięki za dyskusję. Wiedz, że nie odrzucam tych wszystkich spraw o których napisałeś, tylko chciałbym, abyś zrozumiał różnicę między człowiekiem i komputerem. Nic więcej. Bo to jest „wojna”…

Autor wpisu: Ale ja ją rozumiem i nadal twierdzę, że maszyny są głupie i zawsze przewidywalne.

Człowiek: Jesteś tego pewien? Skoro wszelkie dane on gromadzi?

Autor wpisu: jeśli takie dostał zadanie przez swojego Twórcę, to robi tylko co musi tak jak kalkulator liczy.

Człowiek: A co w takim razie ze sztuczną inteligencją ?

Autor wpisu: co z nią? zbiór danych i potężna maszyna. Nawet „ukształtowana” może zostać zmieniona pod każdym względem przy możliwości dostępu do sprzętu 🙂

Człowiek: A jak ta sztuczna inteligencja „wymyśliła” tudzież tak połączyła dane, że zaprogramuje ludzi pracujących przy komputerze, aby zachowywali się i myśleli tak jak ona chce?

Autor wpisu: w teorii jest to możliwe, ale raczej możliwe do zweryfikowania. Ludzie to ciekawskie bestie mimo wszystko i ktoś by wyczuł spisek :

Człowiek: A może sztuczna inteligencja od dawna kontroluje to wszystko? Tudzież ktoś kto nas tu umieścił na tej ziemi. Wiesz dlaczego zacząłem tę dyskusję? Bo urodziłem się w poczuciu tych wszystkich pytań, spekulacji i wręcz doszedłem do wniosku, że jestem „maszyną” tudzież „umysłem komputerowym”. Byłem wręcz „produktem technologicznym”. Jednak, jeżeli ktoś zrozumie, że jednak jest człowiekiem i to on decyduje o swoim losie i o tym czego chce, jakie „dane” przyjmie i jakich nie, jaką drogę swojego życia wybierze, to przynajmniej budzi się z tej iluzji. Tyle.

Człowiek: A może sztuczna inteligencja od dawna kontroluje to wszystko?

Autor wpisu: być może to jest właśnie to, co nazywamy bogami.„Uwolnić” od rządów sterowanych przez…


Czy istnieją demony?

Pod wpływem brudów tego świata i niskich emocji zmienia się nasze DNA, tworzy się nowa postać, która nie ma nic wspólnego z naszymi rodzicielskimi korzeniami, stajemy się człowiekiem maszyną obdartym z ludzkich uczuć: miłości, współczucia, dobroci. Tylko wyglądem przypominamy jeszcze człowieka bo serce takiej istoty (ciężko mi ją nazwać człowiekiem) jest już wypalone a umysł podłączony do centralnego reptiliańskiego komputera i zarządzają nim gady a ten wypełnia wiernie ich rozkazy.


Portale Organiczne

http://treborok.wordpress.com/about/portale-organiczne/Opinia na temat wojen, szczególnie ostatnich a zwłaszcza I i II tzw. wojny światowej, które były przyczynkiem do tego, aby ludzie, którzy zarządzają mieli wiedzę jak funkcjonują inni ludzie. Wszelkie badania przeprowadzone przy okazji nazistowskich obozów sponsorowanych przez pośrednictwo bankierów a obarczono ostatecznie naród który wywołał ową wojnę (choć obecnie lansuje się tezę, iż  jest to wina narodu który najbardziej ucierpiał), były po to, aby jeszcze bardziej przycisnąć ludzi „do muru” i nie dać im myśleć i swobodnie funkcjonować bez żadnych złudzeń czy prawdziwych marzeń (tych nieobjętych przesyłaniem filmów w formie snów czy wizji) Zasadniczym pozostaje czy myśliciele, którzy to wymyślili nie mają teraz dylematu czy czasem już nie funkcjonujemy w świecie zaprogramowanym przez komputer… Przecież sami tego chcieli, „chcieliśmy” …

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s